تبلیغات
بهترین های جهان - سیکس فیت آندر


هر چیز كه دل به آن گراید گر جهد كنی به دستت آید ((نظامی))
درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

نظرسنجی:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

سیکس فیت آندر

نوشته شده توسط:نادر
پنجشنبه 29 دی 1390-12:11 ب.ظ

 

 
سیکس فیت آندر
اهل کشور تمپا، فلوریدا، آمریکا
سبک‌ها دث متال
دث اندرول
مدت کار ۱۹۹۳ تاکنون
ناشر(ها) متال بلید
نقش‌های
مرتبط
کنیبال کورپس، آبیچوآری، دث
وب‌گاه sfu420.com
اعضا
کریس بارنز
استیو سوانسون
کوین تالی
راب آرنولد
مت دورایس
اعضای پیشین
آلن وست
تری باتلر
گرگ گال

سیکس فیت آندر (به انگلیسی: Six Feet Under) یک گروه موسیقی دث متال آمریکایی است که در تمپا فلوریدا در سال ۱۹۹۳ پایه‌گذاری شد. گروه در اصل یک پروژه جانبی بود که توسط کریس بارنز که در گروه کنیبال کورپس خوانندگی می کرد و همچنین آلن وست که در گروه آبیچوآری به نوازندگی گیتار مشغول بود به اجرا درآمد. سپس تری باتلر که در گروههای مساکر و دث نوازندگی گیتار بیس را بر عهده داشت به گروه پیوست و در نهایت برادر زن وی گرگ گال به عنوان درامر به آنها منهق شد.

سیکس فیت آندر دارای نه آلبوم استودیوئی می باشد و به گفته ساوند اسکن آلبومهای گروه رتبه چهارم پُرفروشترین آلبومها در سبک دث متال در آمریکا را به خود اختصاص داده اند. به طوری که بیش از سیصد و هفتاد هزار نسخه از آنها تاکنون به فروش رفته است.[۱]

 

تاریخچه

تشکیل شدن، خالی از سکنه و تنگنا (۱۹۹۳-۱۹۹۷)

پس از پیوستن بارنز و وست به یکدیگر، آنها تری باتلر را استخدام کردند، که وست با او در مساکر هم گروه بود و سپس گرگ گال که برادر زن تری باتلر بود به گروه پیوست. سیکس فیت آندر برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ در یک باشگاه به اجرا پرداخت و آهنگ هایی که عمدتا از گروههای دیگر کاور شده بود را اجرا کرد. گروه در اواسط سال ۱۹۹۴ شروع به نوشتن مطالب اصلی کرد و بارنز از آنجا که کنیبال کورپس با متال بلید قرار داد بسته بود، برای سیکس فیت آندر نیز با آنها قرار داد بست.

آلبوم اول آنها ، خالی از سکنه در تاریخ ۱ سپتامبر سال ۱۹۹۵ منتشر شد. خالی از سکنه توسط برایان اسلجر (که کاشف اسلیر بود) و اسکات برنز (که کاشف سپولترا بود و با ناپالم دث و دیساید و چند گروه دیگر کار می کرد) تولید شد. بر خلاف دیگر گروهها، سیکس فیت آندر در این آلبوم از سولو گیتار استفاده نکرد، و آهنگسازی ها در حال انجام کار ساخته شده بودند. با این حال، صدای خواننده واضح بود. در این هنگام کریس بارنز اولویت اصلی خود را به سیکس فیت آندر اختصاص داد و در سال ۱۹۹۶ هنگام ضبط آلبوم ننگین از کنیبال کورپس جدا شد.

گروه دومین آلبوم استودیوی خود را با نام تنگنا در تاریخ ۹ سپتامبر ۱۹۹۷ منتشر کرد. که در آن آهنگ "مرگ یا افتخار" که در مورد هولوکاست بود و ترانه "۴:۲۰" که علاقه بارنز و عشق او به ماری جوانا را نشان می داد به چشم می خورد. "۴:۲۰" در مدت زمان چهار دقیقه و ۲۰ ثانیه و در بعد از ظهر ۲۰ آوریل ۱۹۹۷ در ساعت ۴:۲۰ ضبط شده بود.

حداکثر خشونت و قبرستان کلاسیک (۱۹۹۸-۲۰۰۰)

در سال ۱۹۹۸، آلن وست گروه را ترک کرد و به گروه آبیچوآری پیوست و استیو سوانسون که در مساکر نوازندگی می کرد جایگزین وی شد. این تنها تغییر در گروه تا ژانویه ۲۰۱۱ بوده است. همراه با خروج کامل بارنز از کنیبال کورپس و ورود سوانسون به سیکس فیت آندر، گروه تمرکز بیشتری بر روی پروژههای خود پیدا کرد.

در ۳ ژولای ۱۹۹۹، سیکس فیت آندر سومین آلبوم استودیویی خود را با نام حداکثر خشونت را منتشر کرد. همانطور که از نام آلبوم مشخص بود، اشعار در این نسخه به مراتب خشن تر از آلبوم های گذشته است. گروه همچنین آهنگ "ماشین جنگی" از گروه کیس را به سبک دث متال در این آلبوم ارائه داد. استیو سوانسون ریف و سولو خاصی را در آلبوم به وجود آورد.

حداکثر خشونت در سراسر جهان بیش از صد هزار نسخه فروش کرد، که این یک رکورد برای یک گروه دث متال بشمار می آمد و یک رویداد تبلیغاتی غیر منتظره برای گروه بود. در طول تابستان سال ۲۰۰۰، گروه در تور ون وارپد حضور یافت، جشنواره که تا آن زمان معمولا گروههای برجسته موسیقی پانک راک در آن شرکت می کردند.

در تاریخ ۲۴ اکتبر ۲۰۰۰ گروه آلبوم قبرستان کلاسیک را منتشر کرد، که آهنگ های کاور شده از گروههای مورد علاقه سیکس فیت آندر بود. صدای خواننده و سازها مانند سبک دث متال بودند، اما ریف اصلی و ریتم آهنگ ها دست نخورده باقی مانده بود. آهنگ های همچون "برگ شیرین" از بلک سبث ، "دود در آب" از دیپ پرپل و "مه بنفش" از جیمی هندریکس در آن به چشم می خورد.

قتل عام واقعی و ریختن خون (۲۰۰۱-۲۰۰۳)

گروه آلبوم پنجم خود را که قتل عام واقعی نام داشت در (۷ اوت ۲۰۰۱) با حضور دو هنرمند ویژه به عنوان مهمان : ایس تی که یک خواننده رپ بود و صدای او در آهنگ "یک گلوله در چپ" بر روی فریاد های بارنز شنیده می شد، و همچنین کارن کریسیز که در آهنگ "بیماری و پیچ خوردن" صدای او در کنار بارنز به گوش می رسید، ارائه کرد. در قتل عام واقعی آهنگسازی گرو تر شده بود و آهنگ ها توفنده تر و بیشتر آهسته بودند، اما کمتر استاتیکی بودند. نوازندگی و تولید بهبود یافته بود و خشونت بیشتری در آهنگ ها دیده می شد. قتل عام واقعی در اوج خود به رتبه ۱۸ در بیلبورد رسید.

سیکس فیت آندر در یک تور طولانی که در تابستان سال ۲۰۰۲ در آمریکا شروع شد به همراه اسکینلس و اسورم انیمی شرکت کرد. در ۱۴ ژوئن گروه دی وی دی دو مرده را به همراه آلبوم اجرا زنده آن منتشر کرد. در سپتامبر ۲۰۰۲ گروه با گروه هتبرد در یک تور شرکت کرد. در کریسمس سال ۲۰۰۲ آنها در جشنواره اروپا با گروههایی مانند کتکلیسم و دینگ فتیس شرکت کردند.

آلبوم بعدی گروه ریختن خون، در تاریخ ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۳ منتشر شد. اشعار این آلبوم بسیار تیره و تاریک بود و علاوه بر این، صدای همیشگی خواننده که از گلو او ناشی می شد تغییر کرده بود، بارنز در این آلبوم شروع به استفاده از کشیدن فریاد های مسوم به دث گرول در خوانندگی خود کرد.

قبرستان کلاسیک ۲ ، ۱۳ و یک دهه در قبر (۲۰۰۴-۲۰۰۶)

قبرستان کلاسیک ۲ در تاریخ ۱۹ اکتبر ۲۰۰۴ بیرون آمد. این آلبوم صرفا متمرکز بود بر روی آلبوم "بازگشت از سیاهی" گروه ای‌سی/دی‌سی که در سال ۱۹۸۰ منتشر شده بود. وید کرگن منتقد سایت آل موزیک در مورد این آلبوم که به صورت دث متال ارائه شده بود و آیا یک تهدید برای این سبک بود گفت: "بدیهی است که در آثار سیکس فیت آندر یک شکاف آشکار وجود داشته باشد."

سیکس فیت آندر هفتمین آلبوم استودیویی خود را در تاریخ ۲۱ مارس ۲۰۰۵، تحت عنوان ۱۳ منتشر کرد و این در حالی بود که اشعار آلبوم را، کریس بارنز با کشیدن مقادیر زیادی ماری جوانا و فکر کردن بر روی آنها نوشته بود. کیفیت صدا عالی بود، هر چند که در این آلبوم پیشنهاد شده بود که حجم صدا در حالت حداکثر باشد. آلبوم ۱۳ بازگشت قابل توجه به فرم قتل عام واقعی و سبک دث متال کلاسیک بود، این موضوع در آهنگ های مانند "سایه دروگر" و "تجزیه نژاد بشر" مشهود است.

متال بلید رکوردز در تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۰۵ مجموعه را در پنج دیسک و با نام یک دهه در قبر منتشر کرد. دو دیسک اول بهترین ساخته های گروه هستند، دیسک سوم مجموعه تلفیقی کمیاب است، دیسک چهارم یکی از کنسرت های اول گروه در سال ۱۹۹۵ است و دیسک پنجم دی وی دی اجراء زنده گروه در سال ۲۰۰۵ می باشد.

در ماه نوامبر سال ۲۰۰۵، کریس بارنز به گروه دث متال تورچور کیلر که در فنلاند کار می کرند، پیوست. هم گروهی های جدید او از این امر به عنوان یک اتفاق بزرگ یاد کردند. گروه به نواختن آثاری از سیکس فیت آندر و آبیچوآری پرداختند. بارنز در آلبوم استودیوی ازدحام که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد، به عنوان خواننده حضور یافت.

فرمان، مراسم مرگ و قبرستان کلاسیک ۳ (۲۰۰۷ تاکنون)

سیکس فیت آندر در تورهای زیادی در سال ۲۰۰۶ شرکت کرد و در استودیو شروع به ضبط آلبوم بعدی خود فرمان کرد، که در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۰۷ منتشر شد. این آلبوم یک فرم خاص در آثار گروه است. به گزارش منتقد موسیقی چاد بوار، این آلبوم "ترانه های جاذب با سبک دث متال است... که کرشینگ سنگین دارد، اما یک کار عالی با سبک گرو نیز است."

سیکس فیت آندر در فستیوال متال فست که در سال ۲۰۰۷ و با حضور گروههای همچون بلف گور، اپنیرز فینترول و نیل برگزار شد، شرکت کرد که یکی از بهترین تورهای گروه تا به امروز است. اولین چیزی که در این آلبوم از سیکس فیت آندر دیده میشود، ارتقاء یانتن آهنگ هاست. با وجود اینکه پخش ویدیو های گروه در گذشته ممنوع بود. با این حال، موزیک ویدئو "روز قیامت" از برنامه هدبنگرزبال شبکه ام تی وی، در تاریخ ۱۰ نوامبر همان سال شروع به پخش شد.

در تاریخ ۲۴ دسامبر ۲۰۰۷، سیکس فیت آندر در وب سایت خود اعلام کرد در اوایل می آلبوم استودیوی جدید خود را ضبط می کند. آلبوم با عنوان مراسم مرگ توسط متال بلید رکوردز در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۰۸ در ایالات متحده و ۱۷ نوامبر ۲۰۰۸ در انگلستان منتشر شد.

همانطور که اعلام شده بود در تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۰۸ کریس بارنز رسما از گروه تورچورکیلر جدا شد و جوری سلینن جایگذین وی شد. گرگ گال مشغول نوشتن و ضبط آهنگ با گروه جدید خود به نام اکزیتسکت، همراه با گیتاریست سام ویلیامز (دنیال فیند، دون با لو)، نوازنده بیس، فرانک واتکینز (آبیچوآری، گورگوروث)، گیتاریست جو کسیر (موردر سوآسید پکد، سلاپ اف رالیتی) و خواننده پل پاولویچ (اسیوک) شد.

قبرستان کلاسیک ۳ در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۰ منتشر شد. در ۱ فوریه ۲۰۱۱ کریس بارنز در وب سایت گروه از رفتن گرگ و تری سخن گفت. اما او در مورد آینده گروه گفت : "فقط برای شما، من و استیو به آینده گروه بسیار خوش بین هستیم، من در چهار ماه گذشته به همراه اعضای دیگر گروه بر روی آهنگ های جدید به سختی مشغول به کار بوده ام. من این تضمین و قول را به همه طرفداران سیکس فیت آندر خواهم داد که گروه جدید یک گروه با نیروی دث متال واقعی است و انتظار طولانی آنها برای یک درام وحشیانه، ریف های لعنتی و خوانندگی عالی که چهره هر کسی را تغییر خواهد داد را به پایان برسانم."

تری باتلر بعد از ترک کردن گروه برای همکاری به گروه دث متال آبیچوآری پیوست، و آینده گرگ گال از هم اکنون معلوم نیست.

درامر کوین تالی به سیکس فیت آندر می پیوندد! این آخرین اخبار در مورد اعضاء سیکس فیت آندر است که به تازگی فاش شده! وی بیشتر در گروههای چیماریا و دینک فتوس کار می کرد و بعد پیوستن به سیکس فیت آندر در آلبوم آینده و تورهای گروه حاضر خواهد بود.

کریس بارنز می گوید: "من از پیوستن کوین به سیکس فیت آندر خوشحالم او بی شک یکی از بهترین هاست، اگر نه گوییم او بهترین درامر دث متال است و من به حضور او افتخار می کنم!"

سبک موسیقی

بارنز سیکس فیت آندر را به قصد ساختن موسیقی دث متال که تنها در آن از انفجار ضربه و سرعت استفاده می شد تشکیل نداد. آنها بیشتر نوازندگی می کردند با سبک گرو دث متال مانند شیوه آبیچوآری، اجرا های آهسته تر و با سرعت معمولی، ولی به روش دث متال. پس از خروج از کنیبال کورپس سبک شعری بارنز کمی تغییر کرد، هر چند محتوای اشعار مانند گروه اول وی تکان دهنده است. بارنز به طور عمده در مورد خشونت می نویسد : خون ریزی، مرگ و یا بعضی از گرایش های سیاسی از جمله غیر قانونی بودن ماری جوانا و انتقاد از دولت. در رابطه با خوانندگی کریس بارنز او را باید یکی از پیشگامان دث گرول دانست، هر چند خوانندگی تمیزی از او در بعضی از آهنگ ها دیده می شود.

اعضا

کنونی
  • کریس بارنز - آواز (۱۹۹۵ تاکنون)
  • استیو سوانسون - گیتار (۱۹۹۸ تاکنون)
  • راب آرنولد - گیتار (۲۰۱۱ تاکنون)
  • کوین تالی - درامز (۲۰۱۱ تاکنون)
  • مت دورایس - بیس (۲۰۱۱ تاکنون)
پیشین
  • آلن وست - گیتار (۱۹۹۵ تا ۱۹۹۸)
  • تری باتلر - بیس (۱۹۹۵ تا ۲۰۱۱)
  • گرگ گال - درام (۱۹۹۵ تا ۲۰۱۱)

آلبوم [ویرایش]

آلبوم‌های استودیوئی [ویرایش]

نام آلبوم سال انتشار
۱. Haunted ۱۹۹۵
۲. Warpath ۱۹۹۷
۳. Maximum Violence ۱۹۹۹
۴. True Carnage ۲۰۰۱
۵. Bringer of Blood ۲۰۰۳
۶. ۱۳ ۲۰۰۵
۷. Commandment ۲۰۰۷
۸.Death Rituals ۲۰۰۸


نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -

Cory
یکشنبه 16 دی 1397 11:40 ق.ظ
Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my
blog that automatically tweet my newest twitter updates.
I've been looking for a plug-in like this for quite
some time and was hoping maybe you would have some experience
with something like this. Please let me know if you run into anything.
I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.
Tristan
دوشنبه 3 دی 1397 03:02 ب.ظ
The right recommendation can prevent time and money.
buy cialis online without a prescription
جمعه 16 آذر 1397 01:15 ب.ظ

You mentioned that exceptionally well!
cialis for sale in europa click now cialis from canada cialis generico postepay brand cialis generic cialis generic availability we like it safe cheap cialis cialis for daily use cialis without a doctor's prescription click here take cialis cialis 05
Generic cialis
پنجشنبه 15 آذر 1397 06:04 ب.ظ

Amazing quite a lot of beneficial tips!
cialis side effects cialis price thailand cialis taglich cialis mit grapefruitsaft cialis 10mg prix pharmaci cialis for daily use cialis online nederland cialis online nederland venta de cialis canada click here cialis daily uk
Cialis pills
چهارشنبه 14 آذر 1397 10:24 ب.ظ

Nicely put, Kudos.
cialis soft tabs for sale cialis pills price each cialis generika in deutschland kaufen cialis with 2 days delivery buying cialis on internet preis cialis 20mg schweiz callus buy online cialis 5mg generic low dose cialis estudios de cialis genricos
Buy cialis online
چهارشنبه 14 آذر 1397 07:21 ق.ظ

Nicely put. Many thanks!
import cialis cialis dosage recommendations cialis dosage amounts cialis arginine interactio cialis prezzo al pubblico prix cialis once a da prix de cialis sialis buy brand cialis cheap cialis online napol
cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 07:53 ب.ظ

Nicely put, Kudos.
acheter cialis kamagra we choice cialis pfizer india buy cialis uk no prescription free cialis venta de cialis canada no prescription cialis cheap we choice cialis pfizer india tadalafil 5mg cialis daily new zealand cipla cialis online
buy cialis pills online
سه شنبه 13 آذر 1397 08:54 ق.ظ

You actually stated it wonderfully.
cialis 5mg billiger generic cialis at walmart we choice cialis uk prescription doctor cialis cialis price in bangalore purchase once a day cialis buying cialis overnight cialis 5mg tesco price cialis costo in farmacia cialis
Cialis canada
دوشنبه 12 آذر 1397 09:02 ب.ظ

Wonderful content, Kudos.
buying cialis on internet buy cialis cheap 10 mg when will generic cialis be available achat cialis en itali we recommend cialis best buy cialis en mexico precio prix de cialis cialis dosage recommendations how does cialis work purchase once a day cialis
whitepages
دوشنبه 12 آذر 1397 11:54 ق.ظ
Very good information. Lucky me I recently found your blog by chance
(stumbleupon). I have bookmarked it for later!
buy cialis medication
دوشنبه 12 آذر 1397 08:30 ق.ظ

Nicely put, Thanks a lot!
sialis we use it cialis online store cialis tadalafil cialis therapie cialis cuantos mg hay how do cialis pills work buy cialis opinioni cialis generico get cheap cialis cialis pas cher paris
buy generic cialis pills
یکشنبه 11 آذر 1397 08:33 ب.ظ

Excellent forum posts. Thank you!
tadalafil generic cialis pas cher paris cialis in sconto cialis professional yohimbe cialis taglich how do cialis pills work cialis herbs cialis italia gratis comprar cialis navarr if a woman takes a mans cialis
Cialis 20 mg
یکشنبه 11 آذر 1397 07:55 ق.ظ

Cheers, Great information!
tadalafil 20 mg cialis generika cialis tablets australia order generic cialis online cipla cialis online cialis prezzo in linea basso cialis 30 day sample generic cialis soft gels only now cialis 20 mg acheter cialis meilleur pri
Buy cialis
شنبه 10 آذر 1397 08:44 ب.ظ

You stated that terrifically!
if a woman takes a mans cialis cialis farmacias guadalajara warnings for cialis enter site very cheap cialis buy online cialis 5mg sublingual cialis online cialis ahumada cialis generico en mexico cialis 5mg prix cialis herbs
Cialis pills
شنبه 10 آذر 1397 07:37 ق.ظ

Valuable posts. Appreciate it.
cialis purchasing cialis soft tabs for sale cialis online napol generic cialis review uk buying brand cialis online cialis 5 mg funziona buy online cialis 5mg generic cialis pro generic cialis tadalafil where to buy cialis in ontario
Cialis pills
جمعه 9 آذر 1397 08:17 ب.ظ

Wonderful write ups, Thanks a lot.
generico cialis mexico buy cialis online cheapest generico cialis mexico cialis 20 mg cost we choice cialis uk estudios de cialis genricos cialis online we choice free trial of cialis cialis 5 mg funziona cialis kaufen
buy cialis us pharmacy
جمعه 9 آذر 1397 08:26 ق.ظ

This is nicely expressed. .
click here cialis daily uk viagra vs cialis vs levitra we choice free trial of cialis we like it cialis soft gel cialis generico lilly cialis generique cheap cialis cialis qualitat enter site natural cialis we use it 50 mg cialis dose
buy cialis delhi
پنجشنبه 8 آذر 1397 09:20 ب.ظ

Lovely facts, Cheers.
cialis generico postepay achat cialis en itali cialis manufacturer coupon cialis baratos compran uk legalidad de comprar cialis cialis 5mg prix cialis flussig buy cialis cheap 10 mg sublingual cialis online buy original cialis
buy tadalafil no prescription
پنجشنبه 8 آذر 1397 09:46 ق.ظ

Thanks, Quite a lot of material.

purchasing cialis on the internet buy cialis cheap 10 mg cialis arginine interactio ou trouver cialis sur le net acheter du cialis a geneve cialis savings card buy cialis online legal buy cialis cheap 10 mg viagra vs cialis cialis prezzo in linea basso
buy tadalafil no prescription
چهارشنبه 7 آذر 1397 08:59 ب.ظ

Really quite a lot of awesome data!
cialis prices in england when can i take another cialis cialis for sale in europa cialis usa cost cialis 05 cilas cialis cuantos mg hay buy cialis online acquistare cialis internet cialis farmacias guadalajara
Buy cialis online
چهارشنبه 7 آذر 1397 09:12 ق.ظ

Terrific facts. Thanks.
how does cialis work generico cialis mexico import cialis sublingual cialis online buy cialis sample pack generic cialis 20mg uk cialis canada low dose cialis blood pressure cialis australia org cialis en 24 hora
Nereida
جمعه 2 آذر 1397 09:22 ق.ظ
With investing, your capital is in danger.
adsf
چهارشنبه 11 مهر 1397 11:34 ب.ظ
Greetings I am so thrilled I found your webpage, I really found you by error, while I was
browsing on Askjeeve for something else, Anyways
I am here now and would just like to say cheers for a tremendous post and a all
round thrilling blog (I also love the theme/design), I don't have time
to go through it all at the minute but I have book-marked it and also added
your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much
more, Please do keep up the superb work.
Online cialis
چهارشنبه 11 مهر 1397 12:48 ب.ظ

Amazing stuff. Cheers!
canadian discount cialis buy cialis online cheapest cialis 20 mg effectiveness cialis venta a domicilio generic cialis 20mg uk cialis dose 30mg precios de cialis generico cialis pills price each cialis generic availability free cialis
Cialis generic
دوشنبه 9 مهر 1397 10:35 ق.ظ

Regards. Useful information!
precios de cialis generico india cialis 100mg cost cialis price in bangalore we recommend cialis info tadalafil 20 mg cialis online napol where do you buy cialis comprar cialis 10 espa241a cialis free trial wow cialis tadalafil 100mg
canada rx
یکشنبه 1 مهر 1397 10:05 ق.ظ

Nicely put. Thank you!
canadian pharmacy viagra brand canada vagra canadian prescriptions online serc 24 mg canada online pharmacies surrey pharmacy canada best canadian pharmacy pharmacy near me no 1 canadian pharcharmy online canadian medications canadian pharmaceuticals stocks
http://viagravipsale.com/
چهارشنبه 28 شهریور 1397 06:50 ق.ظ

Thanks, Numerous posts.

we like it safe cheap cialis dosagem ideal cialis acheter du cialis a geneve viagra or cialis cialis with 2 days delivery link for you cialis price safe site to buy cialis online cialis generico milano cialis generico postepay no prescription cialis cheap
http://buycialisky.com/
سه شنبه 13 شهریور 1397 03:48 ب.ظ

You reported that exceptionally well!
generic sildenafil uk buy viagra from india viagra pharmacy viagra buy viagra cheap generic viagra online buy viagra without prescription online buy uk viagra cheapest viagra online buy viagra online rx. can you actually buy viagra online buy viagra super active
cialissy.com
دوشنبه 12 شهریور 1397 01:23 ب.ظ

Truly plenty of helpful advice.
cialis wir preise cipla cialis online free cialis cialis generic price cialis per pill cialis generico en mexico cialis generico milano cialis for bph cialis 5 mg tadalafil tablets
Cialis 20 mg
سه شنبه 23 مرداد 1397 12:14 ق.ظ

With thanks! I appreciate it.
prezzo di cialis in bulgaria where cheapest cialis cialis cuantos mg hay preis cialis 20mg schweiz cialis dose 30mg il cialis quanto costa what is cialis tadalafil 20 mg where cheapest cialis safe site to buy cialis online
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30